Ανακοινώσεις ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ GOETHE INSTITUT

Αναγνώσεις βιβλίων στην παιδική γωνιά Ιστορίες για να γελάσεις, να εκπλαγείς και να σκεφτείς.
Διαβάζουμε τα πιο όμορφα και συναρπαστικά παιδικά βιβλία και συζητάμε μαζί για την ιστορία: Τι μας άρεσε περισσότερο; Θα κάναμε κάτι διαφορετικό από αυτό που έκανε η ηρωίδα ή ο ήρωας του βιβλίου; Στη συνέχεια ο καθένας θα ζωγραφίσει τον αγαπημένο του χαρακτήρα ή μια σκηνή από το βιβλίο και θα κατασκευάσουμε μαζί μια αφίσα ή… απλά δεν θα βάλουμε όρια στη δημιουργικότητά μας!

Το τμήμα της δεύτερης ξένης γλώσσας της Ε΄ τάξης των Γερμανικών του σχολείου μας συμμετείχε στο συγκεκριμένο πρόγραμμα.