Μήνας: Μάιος 2023

ΗΜΕΡΑ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ Α.Π.Θ.ΗΜΕΡΑ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ Α.Π.Θ.

Οι μαθητές/τριες του ΣΤ2 και ΣΤ3 παρακολούθησαν πειράματα, εργαστήρια και βιωματικές δραστηριότητες στην Παιδαγωγική Σχολή του Α.Π.Θ. Ευχαριστούμε για την ξενάγηση στον μαγευτικό κόσμο της αστρονομίας και την φιλοξενία στον χώρο του Πανεπιστημίου.

ΗΜΕΡΑ ΜΝΗΜΗΣ ΤΗΣ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΟΥ ΠΟΝΤΟΥΗΜΕΡΑ ΜΝΗΜΗΣ ΤΗΣ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΟΥ ΠΟΝΤΟΥ

Η Ημέρα Μνήμης για τη Γενοκτονία των Ελλήνων του Πόντου τιμάται κάθε χρόνο στις 19 Μαΐου. Στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε ομιλία από τον εκπαιδευτικό κ. Γεωργόπουλο για τα δραματικά γεγονότα της γενοκτονίας του Ποντιακού Ελληνισμού και στη συνέχεια μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί χόρεψαν ποντιακούς χορούς.