Ανακοινώσεις Κοινωνική Λειτουργός και Ψυχολόγος στο σχολείο μας

Κοινωνική Λειτουργός και Ψυχολόγος στο σχολείο μας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας λειτουργεί ΕΔΥ (Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης), που αποτελείται από το Διευθυντή, τις Εκπαιδευτικούς των Τμημάτων Ένταξης, την Κοινωνική Λειτουργό και την Ψυχολόγο. Σκοπός της επιτροπής είναι η υποστήριξη, τόσο των παιδιών και των οικογενειών τους, όσο και των εκπαιδευτικών, σε θέματα που αφορούν το σχολικό περιβάλλον αλλά και τις προσωπικές δυσκολίες/ανησυχίες των παιδιών.

Η Κοινωνική Λειτουργός και η Ψυχολόγος θα βρίσκονται στο σχολείο κάθε Τρίτη. Στην περίπτωση που επιθυμείτε να προγραμματίσετε ραντεβού, μπορείτε είτε να επικοινωνήσετε τηλεφωνικά με τον Διευθυντή του σχολείου, είτε να στείλετε e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου.

ΗΜΕΡΑ ΜΝΗΜΗΣ ΤΗΣ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΟΥ ΠΟΝΤΟΥΗΜΕΡΑ ΜΝΗΜΗΣ ΤΗΣ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΟΥ ΠΟΝΤΟΥ

Η Ημέρα Μνήμης για τη Γενοκτονία των Ελλήνων του Πόντου τιμάται κάθε χρόνο στις 19 Μαΐου. Στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε ομιλία από τον εκπαιδευτικό κ. Γεωργόπουλο για τα δραματικά γεγονότα

Εργασία ΣΤ: 200 χρόνια από την έναρξη της Ελληνικής ΕπανάστασηςΕργασία ΣΤ: 200 χρόνια από την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης