Ανακοινώσεις ΦΥΣΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

ΦΥΣΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

Τα τμήματα Δ1 -Δ 2 του σχολείου μας στις 16-2-2024  επισκέφτηκαν τον εκπαιδευτικό χώρο

I nous, (Φιλικής εταιρείας) εκπαιδευτικό χώρο με ψηφιακά προγράμματα και δημιούργησαν το πρόγραμμα “φυσικό περιβάλλον”.

Μάθανε να δημιουργούν animmation προγράμματα και δημιούργησαν το παρακάτω βίντεο.

ΑγιασμόςΑγιασμός

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός θα γίνει τη Δευτέρα 12/09/2022 στις 8:30 π.μ.. Τα παιδιά μετά τον Αγιασμό θα παραλάβουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν. Καλή Σχολική Χρονιά!

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ & ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ-ΕΠΙΔΟΣΗ ΤΙΤΛΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ & ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ-ΕΠΙΔΟΣΗ ΤΙΤΛΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας καλούμε να ενημερωθείτε για την πρόοδο του παιδιού σας, ενόψει της λήξης του β’ τριμήνου, την Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023 και ώρα 17:30.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤ΄ΤΑΞΗΣ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ ΤΗΣ ΧΑΝΘΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤ΄ΤΑΞΗΣ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ ΤΗΣ ΧΑΝΘ

Την Πέμπτη 7- 12 – 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης επισκέφτηκαν τις εγκαταστάσεις της ΧΑΝΘ, όπου συμμετείχαν σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα ρομποτικής. Αρχικά, τα παιδιά παρακολούθησαν παρουσίαση